Segítség kutyám féltékeny a gyerekre!
2016. november 28. írta: Török Éva

Segítség kutyám féltékeny a gyerekre!

 

31114.jpg

A KÉPEN LÁTHATÓ KUTYUS ÖRÖKBE FOGADHATÓ 

8868 Dió kutya

Érdeklődni lehet munkaidőben: 20 424 5367, 27-313-284, vagy személyesen. http://gallery.site.hu/u/Vaci_Menhely/uj-lakok/8868/

http://gazditkeresek.hu/kutya/ajandekba-ingyen-elviheto-vac/95154

Egyre többször felmerülő probléma, hogy kutyusunk viselkedése megváltozik, amikor egy új családtaggal bővül a falka. Úgy érzi kedvencünk, hogy háttérbe szorult, hisz mindenki a kisbabával foglalkozik. Sokan nem vesznek tudomást a dologról és a szőnyeg alá söprik, végül is ez a legkönnyebb megoldás! Lezárják azzal majd megváltozik a helyzet ha a gyerek nagyobb lesz!

De kérdem én szerintetek a gyerek mit érez amikor ő csak megakarja simogatni és a kutya rámordul vagy ne adj isten oda is kap? Akárki akármit mond ez nem egy elfogadott viselkedés!

Mikor mi haza hoztuk a kisbabánkat, aminek már 16 éve, az volt az első, kutyáinknak megmutattuk, ők megszaglászták, megpuszilták , nem csináltunk belőle tragédiát, törlőkendővel letöröltük a kis kezét és kész. Gondolom sokan most felkapjátok a fejetek atyaúristen és ha valami baja lesz! Megnyugtatlak benneteket az égvilágon semmi baja, sőt erősebb az immunrendszere mint akit annyira féltenek. Úgy alakítottuk ki az életünket, amikor lementünk a babával sétálni kutyusaink is jöttek velünk, hiába volt meg az egészségügyi séta. De hozzá tenném igyekeztünk a kutyákkal külön is foglalkozni! Tudom ilyenkor jön az, hogy így sincs időm semmire, de igenis napi 15 percet minimum foglalkozzunk velük, ami nem séta hanem játékból áll! Mikor elkezdet mászni a fiam, hagytuk, hogy a kutyák körülötte lebzseljenek, persze felügyelettel. Na amikor már totyogott oda ment a kutyákhoz megpróbálta húzogatni a farkukat,de ilyenkor rászóltam a gyerekre a kutyák is biztonságba érezték magukat , így nem is morogtak rá. Nagyon fontos , hogy már picinek megtanítsuk a gyereknek, hogy mit lehet a kutyával csinálni és mit nem, ez két élű dolog nem csak a kutyát kell szabályozni hanem a gyereket is! Ha viszont a kutya morog a gyerekre akkor szidjuk le és küldjük ki a szobából és ne is vegyünk tudomást róla, legalább 1 órán keresztül! Egy kutyának annál nagyobb büntetés nincs mikor kirekesztik, hisz ők falkában érzik jól magukat. Persze hajlamosak vagyunk megsajnálni őket, de ne engedjünk a kísértésnek, gondoljunk a gyerekünkre!

Majd oda hívtam őket és a gyerekkel együtt elkezdtük simizni őket ,ha megismétlődött az eset ugyanúgy jártunk el mint a fent leírtakban. A másik nagy probléma amikor a gyerek hozzá nyúl a kutya játékához. Ilyenkor sem megengedett, hogy morogjon! Ebben az esetben rá kell helyezni a kezünket a játékra és nem engedjük kutyánknak ,hogy el vegye, csak akkor nyúlhat hozzá amikor szólunk neki. A gyereket is vonjuk be a feladatba. Ráhelyezzük a kis kezét a játékra úgy, hogy a mi kezünk is ott van és még egyszer meg csináljuk a feladatott. Etetésnél is bevontam a fiamat mikor már 1 éves volt. Méghozzá úgy, hogy a gyerek rakta le a tányért és a kutyák addig nem mozdulhattak míg nem szóltam! Persze ezt megelőzte az , hogy minden etetéskor ezt megköveteltem! Játszottunk olyat is , hogy én kiadtam egy vezényszót pl ül, és ha végre hajtották a feladatot akkor a gyerekkel együtt oda adtuk a juti falatot. A kutyákat is szellemileg lefárasztottuk és a mi is jól szórakoztunk. Ja igen amit még elfelejtettem leírni az elején, hogy mikor a gyerekkel és a kutyákkal elindultunk sétálni, előbb mindig a babakocsit toltam ki és utána jöhetek ki a kutyáim, hogy ez miért ilyen fontos ezt már az előző blogban leírtam részletesen, ha érdekel kérlek olvasatok vissza!

Tényleg egy türelem játék, sok kitartásra van szükség, nem szabad feladni !

Remélem sok jó ötlettel szolgálhattam nektek, de ha még kérdésetek lenne nyugodtan írjátok meg és szívesen válaszolok!

A bejegyzés trackback címe:

https://problemaskutyak.blog.hu/api/trackback/id/tr6412006344

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása